Raspberry Pi 4 Сет за Почетници

RASPBERRY KIT19
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LOGING ELECTRONICS

Raspberry Pi 4 Model B Сет за Почетници

6.891 ден
(вклучено ДДВ): 1.051,17 ден
Редовна цена: 8.106 ден
Штедите 1.215 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Производи во овој пакет:
Штедите: 1.215 ден

Лесен за инсталација Starter Kit за Raspberry Pi 4 (model B 8GB).
Raspberry Pi е нискобуџетен компјутер со големина на кредитна картичка кој се вклучува на компјутерски монитор или телевизор, и користи стандардна тастатура и маус. Претставува моќен мал уред кој овозможува на луѓето од сите возрасти да учат работа со компјутери и програмирање во јазици како Scratch и Python. Има можност да работи се што може да се очекува од десктоп компјутер, од сурфање на интернет и репродукција на high-definition видео, до изработка на табели, пишување на текстови, и играње игри. Наједноставниот начин да го најдете вашиот омилен оперативен систем, е преку https://www.raspberrypi.org/downloads/ NOOBS .Китот содржи:


• Raspberry Pi 4 (model B 8GB) плочка
• Кутија за Raspberry Pi 4 Model B, Црна
• Адаптер за напојување 5V / 3A
• Микро SDHC мемориска картичка 16GB, класа 10
• Kабел HDMI v1.4 машко / microHDMI машко, 1m.
• Ethernet C6 кабел 2m

Архитектура
ARM
Процесор
BCM2837 64bit ARMv8 Quad Core
Работен Напон
5V
Категорија
Raspberry Pi
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.