Raspberry Pi 400

RASPBERRY PI400
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RASPBERRY PI

Развојна Плочка Raspberry Pi 400, Компјутер на Плочка

5.875 ден
(вклучено ДДВ): 279,76 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Новиот Raspberry Pi 400 содржи сè во една комплетно затворена компактна единица, без притоа да има потреба од повеќе компоненти, додека обезбедува работен такт од 1,8GHz, поголем од другите плочи на Raspberry Pi на пазарот.

 

Карактеристики:

  • 1,8GHz четири-јадрен процесор ARM Cortex-A72
  • 4 GB LPDDR4-3200 DRAM
  • VideoCore VI graphics (OpenGL ES 3.1, Vulkan)
  • 4K UHD @60Hz HEVC decoding
  • True гигабитен етернет
  • 2x USB 3.0 и 1x USB 2.0 порти
  • 2x микро HDMI порти (1x 4K @ 60Hz или 2x 4K @ 30Hz)
  • USB-C за напојувањет, поддршка за 5V 3A
  • Хоризонтален GPIO приклучок компатибилен со Raspberry Pi, 40-пински
  • Кенсингтон заклучување
Архитектура
ARM
Работен Напон
5V
Категорија
Raspberry Pi
Разно
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.