Шмиргла за Полирање

HT-MN0031
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Филм Шмиргла за Полирање на Фибер Оптички Конектори, 0.05µm
102 ден
(вклучено ДДВ): 15,56 ден
Беспл. Испор.
w

Филм за полирање за фибер-оптички конектори 0.05 микронска шмиргла.

Филм или шмиргла за полирање направена од 0,05 микрони тежок алуминиум-оксид. 

Големина на филмот: (10x10)cm. Откако ќе се монтира конекторот на оптичкито влакно, мора да се исполира со соодветна шмиргла за полирање (Референтен # HO2x). Полирањето се врши со цртање  '8' со конекторот на самата шмиргла. 

Полирањето треба да започне со користење на покрупни филм-шмиргли и завршувајќи постепено со поситни  (Референтен # HO3x).

Димензии 100х100 mm
Боја
 бела
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.