Клешта за Бланкирање

FITEL S211B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FITEL
Клешта за Оголување Фибер Оптика, Три Отвори, Fitel
Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

FITEL S211B - Фибер оптички клешта за отстранување на примарна и секундарна изолација.

Клештата има три отвори за прецизно оголување на влакното. Оптимизирана за 250 и 900-micron-ско влакно. Третиот отвор е за оголување на обвивката од фибер влакното. Има исклучително прецизни стврднати вилици и е идеална за спојување на “лице место“. Тоа е, исто така, најефтината бламкерка од FITEL.

Должина на рачки 145 mm
Тежина 105 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.