Клешта за Бланкирање

MLR FO-103D250
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MILLER
Код од Произв.: MLR FO-103D250
Клешта за Оголување Фибер Оптика, Два Отвори, Miller
5.422 ден
(вклучено ДДВ): 827,08 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

FO103-D-250 клешта за оголување на оптички кабли со два отвора

Алат кој наоѓа примена во електрониката, индустријата и телекомуникации.

 

Карактеристики:

  • Втор отвор за оголување на 900 микронски тесни тампони до 250 микронски тампон обвивки, и стандардно оголување до 125 микрони (оголување на кабелот од 250 микрони на 125 микрони) - што овозможува оголување на подолги парчиња без оштетување на оптичкото влакно
  • Нов модел на клешта со два отвора, со ист квалитет како стандардната FO 103-S клешта за оголување на оптички кабли
  • Лесно видлив дијаграм на процес на оголување на оптички кабел, испечатен на рачката на клештата
  • Должина: 137mm
  • Тежина: 71g
Должина на рачки 137 mm
Тежина 71 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.