Сет Бургии

BCT-DRS01
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Сет Бургии, x19
1.139 ден
(вклучено ДДВ): 173,75 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Професионален сет од 19 бургии (1-10)mm.

Сет од целосно обложени HSS (High speed steel) бургии изработени од прекален цврст материјал. Армираното јадро создава подобра фрактурна-стабилност и овозможува професионално дупчење при мали толеранции и подолг работен век на бургијата. Овие бургии треба да се користат онаму каде што обичните бургии го достигнале врвот на своите перформанси.


Карактеристики:

  • Метална индустриска кутија
  • Бургии: (1–10)mm со чекор од 0.5mm
  • Целосно обложени НЅЅ
Димензии 115x35x155 mm
Тежина 632 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.