Мини Бормашина

ROTACRAFT RC12
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Мини Бормашина, Жолта
2.649 ден
(вклучено ДДВ): 404,08 ден
Б.Исп.одЛагер
w

RC12 мини алатка со DC- мотор кој се приклучува во електричната мрежа преку трансформатор од 240V.

Комбинација на DC-мотор трансформатор има голем број на предности:
Низок напон за дополнителна безбедност, помали алатки бидејќи моторот е помал и полесен, доволно моќен за мали, прецизни задачи.

 

Карактеристики:

  • Мини-Бормашина со една брзина на 12V со plug-in адаптер за 220V
  • 12.000 вртежи во минута
  • 3.2mm капацитет на футерот
  • 2.4m должина на кабел
  • 44 разни додатоци
  • Инструкции
  • Атрактивен алуминиумски куфер за носење и чување

Сетот вклучува: 4 чаури (1mm, 2.35mm, 3mm, 3.2mm); 4 бургии (1mm, 2.35mm, 3mm, 3.2mm); носач за тркало за полирање; 4 тркала за полирање  (2 големи и 2 мали); 6 дијамантски точки; 10 брусни камења; 1 вретено; 3 тркала со дијаметар 22mm за сечење; 2 вретена за тапанчиња за брусење; 6 тапанчиња за брусење, 2 жичани четки и најлонска четка

Димензии 220x17x70 mm
Дијаметар 3,2 mm
Број на вртежи 12.000 RPM
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.