Додаток за Полирање

DREMEL 520
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DREMEL
Додаток за Полирање, 13.2 mm
395 ден
(вклучено ДДВ): 60,25 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Кружен додаток за полирање.

Карактеристики:

  • Импрегниран кружен додаток за полирање за отстранување на лесни остатоци и полирање со висок сјај
  • Работи на различни површини како челик, алуминиум, месинг, сребро, злато, тврда пластика итн.
  • Додатокот за полирање е импрегниран со абразивно средство за силициум карбид и ладилно средство за подмачкување, така што не е потребна паста за полирање
  • Дијаметар: 13,2mm
  • Оска ø: 3,2mm
  • Должина: 54mm
Димензии 54x3.2 mm
Дијаметар 13,2 mm
Број на вртежи 20.000 RPM
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.