Мини Бормашина

DREMEL 4000-4/65
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DREMEL
Мини Бормашина, Црна / Сива, 175 W
11.910 ден
(вклучено ДДВ): 1.816,78 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Сет од Мини бормашина со повеќе додадоци, 230V-АC.

Во комплетот се вклучени:

 • Dremel 4000, Флексибилнa рачка (225),
 • Линиски и кружен секач (678),
 • Прицврстувач за платформа за обликување (576),
 • Прицврстувач за обликување на детали (577),
 • Трака за брусење и оска 13mm со гранулација 60 (407),
 • Трака за брусење 13mm гранулација  60 (6 парчиња) (408),
 • Трака за брусење 13mm  гранулација 120 (6 парчиња) (432),
 • Оска (401),
 • Оска (402),
 • Спојка за полирање (421),
 • Диск за полирање 26 мм (429),
 • Диск за полирање 13mm (6 парчиња) (414),
 • Диск за брусење (411),
 • Диск за брусење (413),
 • Камен за брусење од алуминиум оксид 9,5mm (932),
 • Диск за брусење од алуминиум оксид (541),
 • Камен за брусење од силициум карбид 19,8mm (85422),
 • Четка 13,0mm (404),
 • Секач со голема брзина (191),
 • Секач за гравирање 2,4mm (107),
 • Диск за отсекување 24mm (20 парчиња) (420),
 • Врв за бургии (150),
 • EZ SpeedClic оска (SC402),
 • EZ SpeedClic: Метални дискови за сечење 5-пакувања (SC456),
 • Повеќенаменски спирални секачи (561),
 • Завршни абразивни врвови (511),
 • Врв за спирален секач (560),
 • Упатство за употреба,
 • Пространа и цврста кутија за складирање

 

Карактеристики:

 • Бормашина со висока брзинска со мотор 175W
 • Иновативен EZ држач за прицврстување на додатоци со навртување, без употреба на клуч за менување додатоците
 • Меки дршки на сите делови за подобро ракување
 • Комплетна контрола на променливата брзина (5.000-35.000 вртежи во минута) за максимална прецизност
 • Електронски повратни информации за подобрување на вртежниот момент и перформанси
 • Одделен on/off прекинувач со интегрирана функција за заклучување
 • 6 корисни приклучоци и 128 оригинални Dremel додатоци, спакувани во висококвалитетна алуминиумска кутија за алат
 • Тип на приклучок: ЕУ
 • Напојување на напон: 230V
 • Оценка на моќност: 175W
Димензии 390 x 270 x 100 mm
Тежина 2.813 g
Дијаметар 13 mm
Максимална моќност 175 W
Број на вртежи 35.000 RPM
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.