Антенски Кабел

CLCT-C029/3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CLICKTRONIC
Коаксијален Кабел, Антена, Машко / Женско, 3.0 m, 95 dB
895 ден
(вклучено ДДВ): 136,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Коаксијален антенски кабел 95dB со RF машки / женски конектори.

Телевизискиот прием без пречки првенствено зависи од вистинскиот материјал. Овој коаксијален кабел е специјално дизајниран за да ги задоволи барањата во телевизиските формати со висока дефиниција. Благодарение на двата слоја на заштита на сигналот, чисти материјали и прецизна обработка, ги пренесува HDTV и DVB сигналите без загуба до приемникот. Затоа, можете да бидете сигурни дека ќе го добиете искуството токму онакво како што треба да биде.

Чист бакарен проводник и двоен оклоп за јасен квалитет на сигналот.
Особено погоден за дигитална антена или кабловска телевизија.
24-карати позлатени контакти за минимална отпорност при пренос.

 

Карактеристики:

 • Конектор А: Коаксијален Машки со 24 карати позлата
 • Конектор В: Коаксијален Женски 24 карати позлата
 • Надворешен материјал на конекторите: ABS
 • Димензии на конекторите: ширина 14mm, должина 39,8mm
 • Кабел тип: oкругoл
 • AWG 22
 • Должина на кабел: 3m
 • Дијаметар на обвивка на кабелот: 6mm
 • Материјал на внатрешниот проводник:  OFC (99,9% бакар)
 • Дијаметар на внатрешен проводник: 0,65mm
 • Двоен оклоп
 • Заштитна плетенка (бакар) 96x
 • Феритно јадро
 • Дијаметар на феритно јадро: 14mm
 • Ефикасност на оклопот: 95dB
 • Импеданса: 75Ω
 • Работна температура: (-10-+80)°C
Конектори А
Coax (RF)
машки
Конектори Б
Coax (RF)
женски
Должина 3 m
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.