Антенски Кабел

GB-CAB037/2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY
Коаксијален Кабел, Антена, Машко / Женско, 2.0 m, 135 dB
610 ден
(вклучено ДДВ): 93,05 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Коаксијален антенски кабел 135dB со RF машки / женски конектори под агол 90°.

Идеален за пренос на сигнали со висока резолуција (HDTV, Full HD, Ultra HD (UHD/4K и повисоко)) за дигитални сигнали како што се DVB-T и DVB-T2, радио (UKW/DAB/DAB+) и кабелска телевизија, DVB-C и DVB-C2 (аналоген / дигитален SD / дигитален HD). Сигурна врска помеѓу приклучокон на ѕид и приемниот уред, како што е ТВ / ресивер (Скај приемник) и радио.

Внатрешниот проводник направен од ултра-чист OFC полн бакар за оптимални проводни и преносни својства, обезбедувајќи практично пренос на сигналот без загуби.
4-слоен, ултра-тенки материјали на оклопот (изработен од ултра-тенка 2-слојна мрежа и 2-слоен филм) со можност за заштита од 135dB
Совршена рамнотежа на заштита и флексибилност - идеален заштитен слој за да се обезбеди совршен прием и пренос без прекин.
Масивни, цврсти, металени конектори со позлатени контакти - за оптимална издржливост, стабилност и прецизност.
Оптимизираната заштита од свиткување и флексибилно преклопување на кабелот спречува надминување на максималниот радиус на виткање.

 

Карактеристики:

 • Оклопени конектори
 • Конектор А: Коаксијален Машки 90°
 • Конектор В: Коаксијален Женски 90°
 • Материјал на куќиште: алуминиум
 • Материјал на контакти: позлатени
 • Тип на кабел: коаксијален кабел
 • Материјал на внатрешен проводник: CU (бакар)
 • Должина на кабел: 2m
 • Материјал на обвивка на кабел: PVC
 • Број на оклопи (шилд): 4
 • Тип 1: заштитна фолија (алуминиум)
 • Тип 2: заштитна плетенка (алуминиум) 128x
 • Тип 3: заштитна фолија (алуминиум)
 • Тип 4: заштитна плетенка (алуминиум) 128x
 • Дијаметар на обвивка за кабел: 8mm
 • Дијаметар на диелектрик:  5
 • Заштита од двете страни
 • Внатрешен проводник, дијаметар на јадро: 1.02mm
 • Ефикасност на оклоп: 135dB
 • Импеданса: 75Ω
 • Боја: црна
Конектори А
Coax (RF)
машки
90°
Конектори Б
Coax (RF)
женски
90°
Должина 2 m
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.