DMX аудио кабел

TAS-TSK1048
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: TSK1048

Аудио DMX кабел со напојување.

187 ден
(вклучено ДДВ): 28,53 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Професионален аудио DMX кабел со мал дијаметар наменет за активни звучници. Составен е од еден дигитален аудио кабел (А) и напојувачки кабел (Б).

 

Карактеристики:
(A)

 • Проводници: O.F.C. бакар
 • Пречник на проводниците: 0,22mm2
 • Изолација на проводниците: PPE
 • Боја на проводниците: црвена, сина
 • Текстилна изолација меѓу проводниците
 • Одводен проводник: O.F.C. калаисан бакар
 • Оклоп: 100% спирална покривка од O.F.C. бакар
 • Внатрешна обвивка: Flame Retardant PVC

(Б)

 • Проводници: O.F.C. бакар
 • Пречник на проводниците: 0,75mm2
 • Изолација на проводниците: Flame Retardant PVC
 • Боја на проводниците: кафена,сина,зелено/жолта
 • Внатрешна обвивка: Flame Retardant PVC

 

 • Надворешен оклоп: Flame Retardant PVC CEI 20-22/II°
 • Боја на обвивката: црна
 • Надворешен пречник: 9,0mm
 • Пакување: 100m
Боја на оклопот
 црна
Боја на проводникот
 црна
Број на проводници 2
Дебелина на јадрото 0,22 mm²
Дебелина на кабелот 9,0 mm
Формација
1x2x0.22+3x0.75
Импеданса 110 Ω
Изолација на оклопот
Flame Retardant PVC CEI 20-22/II°
Капацитет јадро/јадро 50 pF/m
Капацитет јадро/оклоп 95 pF/m
Максимален напон 49 V-AC
Отпорност на проводникот 90 Ω/km
Работна температура -15 / +75 °C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.