Faston терминал

ST-300
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Терминал за PCB - машки
A=6.3mm / B=0.8mm.

6 ден
(вклучено ДДВ): 0,92 ден
На лагер
w

Faston машки терминал за монтирање на печатена плочка.
 

Карактеристики:

  • Материјал: месинг
  • Контакт: (6.3x0.8)mm
  • Површински материјал: калаисан лим
  • Дебелина: 0,8mm
Тип
Терминал машки
Димензија A 6,3 mm
Димензија B 0,8 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.