Faston терминал

CEM. RN-PP14
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Cembre
Код од Произв.: 2151400

Кабел папуча - ножеста,
(0.25-1.5)mm2,
B=3mm / P=14.8mm.

5 ден
(вклучено ДДВ): 0,76 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Faston ножест терминал, неизолиран.

RN терминалите се произведени од калаисана електролитска бакарна лента. Надворешната ивица не е обработена. Цилиндарот на терминалот е извиткан за да го подобри електричниот контакт и механичката јачина.

Терминалот може да се користи за проводници со пречник 0.25mm2 - 1.5mm2.

 

Карактеристики:

  • Дебелина на кабел: (0.25-1.5)mm2
  • Димензии: (3х14.8)mm
  • Форма: Ножест терминал
  • Материјал: Електролитски калаисан бакар
Тип
Ножест терминал
Пречник на проводникот
0.25 - 1.5 mm²
Димензија A 3 mm
Димензија B 14,8 mm
Пречник Ø 1,8 mm
Тежина 2 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.