Faston терминал

CEM. RN-M3.5
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Cembre
Код од Произв.: 2150070

Кабел папуча - прстенеста,

(0.25-1.5)mm2

d=3.7mm / B=5.6mm.

3 ден
(вклучено ДДВ): 0,46 ден
На лагер
w

Faston прстенест терминал - неизолиран.

RN терминалите се произведени од калаисана електролитска бакарна лента. Надворешната ивица не е обработена. Цилиндарот на терминалот е извиткан за да го подобри електричниот контакт и механичката јачина.

Терминалот може да се користи за проводници со пречник 0.25mm2 - 1.5mm2.

 

Карактеристики:

  • Дебелина на кабел: (0.25-1.5)mm2
  • Дијаметар: d=3.7mm
  • Форма: Прстенест терминал
  • Работна температура: ≤180°C
  • Материјал: Електролитски калаисан бакар 
Тип
Прстенест
Пречник на проводникот
0.25 - 1.5 mm²
Димензија A 3,7 mm
Димензија B 5,6 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.