Faston терминал

CEM. RN-FA305
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Cembre
Код од Произв.: 3031610

Кабел папуча - женска

(0.5-1)mm2
A=2.8mm / B=0.5mm.

4 ден
(вклучено ДДВ): 0,61 ден
На лагер
w

Faston женски терминал - неизолиран.

Терминалот може да се користи за проводници со пречник 0.5mm2 - 1mm2.

 

Карактеристики:

  • Дебелина на кабел: (0.5-1)mm2
  • Димензии: 2.8х0.5mm
  • Минимален работен температурен опсег: -40°C
  • Макс работен температурен опсег: 125°C
  • Форма: Женски терминал
  • Материјал (тело): Месинг
Тип
Терминал женски
Пречник на проводникот
0.5-1 mm²
Димензија A 2,8 mm
Димензија B 0,5 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.