Антенски кабел

TAS-C905-BLUE
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: C905 L.S.Z.H.

Коаксијален антенски кабел со дебелина од 5mm.

35 ден
(вклучено ДДВ): 5,34 ден
Беспл. Испор.
w

Професионален коаксијален кабел со висока ефикасност и двоен оклоп за дигитални видео инсталации како на пример за декодери, сателитски приемници и др. Главната карактеристика на овој тип на кабел е малиот надворешен дијаметар и ниските загуби.

 

Карактеристики:

  • Проводник: полна жица од O.F.C. бакар
  • Пречник на проводникот: 0,5mm2
  • Изолација на проводнкот: Gas injected FOAM PEE
  • Оклоп бр.1: 100% покривка од Al./Pet/Al. лента
  • Оклоп бр.2: 40% спирална плетенка од O.F.C. калаисан бакар 
  • Боја на обвивката: сина
  • Надворешен пречник: 5mm
  • Пакување: 100m
Боја на оклопот
 сина
Боја на проводникот
 бела
Број на проводници 1
Дебелина на јадрото 0,5 mm²
Дебелина на кабелот 5 mm
Импеданса 75 Ω
Изолација на оклопот
PVC
Капацитет јадро/оклоп 53 pF/m
Отпорност на проводникот 40 Ω/km
Работна температура -15 / +70 °C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.