HDMI Кабел

TAS-TSK1061
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: TSK1061

HDMI Кабел со дебелина од 7,2mm.

58 ден
(вклучено ДДВ): 8,85 ден
Беспл. Испор.
w

Флексибилен HDMI кабел со надворешен пречник од само 7,2mm наменет за изработка на HDMI patch кабли со препорачана должина до 10m. HDMI (High Definition Multimedia Interface) е целосно дигитален систем за поврзување на сите видови на HD дигитална аудио и видео опрема. Само со еден HDMI кабел, можете да пренесете дигитален аудио и видео сигнал со највисок квалитет во било кој HD формат. HDMI системот овозможува врската помеѓу HD-TV, LCD и плазма монитори, Blu-ray DVD плеери, CD плеери, дигитални декодери, компјутери, лаптоп, видео-игри.

 

Карактеристики:

 • Парица 4x(2x0,08):
  • Проводник: плетенка од посребрен O.F.C. бакар
  • Пречник на проводникот: 0,08mm2
  • Изолација на проводник: FM-PE + SKIN
  • Оклоп: 100% покривка од All/Mylar лента
  • Боја на проводниците: бело/кафена, бело/црвена, бело/сина, бело/зелена
  • Одводен проводник: плетенка од посребрен O.F.C. бакар
 • Парица 1x(2x0,08):
  • Проводник: плетенка од калаисан O.F.C. бакар
  • Пречник на проводникот: 0,08mm​2
  • Изолација на проводник: PPE
  • Боја на проводниците: жолто/портолакова
 • Изолирани кабли 5 x 0,22:
  • Проводник: плетенка од калаисан O.F.C. бакар
  • Пречник на проводникот: 0,08mm2
  • Изолација на проводник: PPE
  • Боја на проводниците: бела, црвена, розева, сива, црна
 • Надворешен пречник: 7,2mm
 • Пакување: 100m
   

Боја на оклопот
 црна
Дебелина на јадрото 0,08 mm²
Дебелина на кабелот 7,2 mm
Формација
4x(2x0,08)+1x(2x0,08)+5x0,08
Импеданса 100 Ω
Изолација на оклопот
PVC Flame Retardant LOW TOXIC UL VW 1
Максимален напон 30 V-AC
Отпорност на проводникот 210 Ω/km
Работна температура -15 / +80 °C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.