Аудио кабел

TAS-C116
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: C116

Флексибилен аудио кабел со повеќе проводници.

78 ден
(вклучено ДДВ): 11,9 ден
На лагер
w

Флексибилен кабел со повеќе индивидуално оклопени проводници за аудио репродукција и електроника.

 

Карактеристики:

  • Проводници: O.F.C. бакар
  • Пречник на проводниците: 0,14mm2
  • Изолација на проводниците: PVC
  • Боја на проводниците: црна, бела, црвена, жолта
  • Оклоп: 100% спирална покривка од O.F.C. бакар
  • Боја на обвивката: црна
  • Надворешен пречник: 5,2mm
  • Пакување: 100m
Боја на оклопот
 црна
Боја на проводникот
 црна
 црвена
 бела
 жолта
Број на проводници 4
Дебелина на јадрото 0,14 mm²
Дебелина на кабелот 5,2 mm
Дебелина на оклопот 1,3 mm
Изолација на оклопот
PVC
Капацитет јадро/јадро 150 pF/m
Капацитет јадро/оклоп 290 pF/m
Максимален напон 49 V-AC
Отпорност на проводникот 130 Ω/km
Работна температура -15 / +70 °C
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.