Кабел SFTP

TAS-C701
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TASKER
Код од Произв.: C701-100m

Кабел SFTP-CAT5e.

74 ден
(вклучено ДДВ): 11,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SFTP CAT5e мрежен кабел, со UL / ETL заштита, за локални мрежи.

Мрежен кабел CAT5e, со алуминиумска фолија и плетенка, со 4 парици. Флексибилен округол кабел погоден за поврзување на RJ 45-8 полни конектори за пренос на податоци.

 

Карактеристики:

  • Тип на кабел: SFTP CAT5e
  • Диригентите: 4x2xAWG26
  • Проводници: флексибилни од бакар
  • Прв оклоп: Алуминиумска фолија, покрива 100%
  • Втор оклоп: Плетенка која покрива 70% од O.F.C. калаисан бакар
  • Должина: 100m
Боја на оклопот
 Темно-сина
Број на проводници 8
Дебелина на кабелот 7 mm
Импеданса 100 Ω
Изолација на оклопот
PVC
Максимален напон 49 V-AC
Отпорност на проводникот 140 Ω/km
Работна температура -15 / + °C
Категорија
CAT5e
Тежина 6 kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.