Faston терминал

CEM. RF-F305P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Cembre
Код: 2051565

Кабел папуча - женска

(0.25-1.5)mm2
A=2.8mm / B=0.5mm.

9 ден
(вклучено ДДВ): 1,37 ден
На лагер
w

Faston женски терминал, целосно изолирана.

Изолираните терминали се дизајнирани да ги задоволат зголемените барања за подобрена безбедност и сигурност на електричните конекции.
Поликарбонатна изолација, halogen free, термопластичен материјал класа V0 (UL 94), самогаснечки. Уникатниот цилиндер во форма на инка, гарантира целосно вметнување на проводникот во цевката на терминалот, создавајќи притоа безбедно и сигурно, електрично и механичко поврзување.

Терминалот може да се користи за проводници со пречник 0.25mm2 - 1.5mm2.

 

Карактеристики:

  • Дебелина на кабел: (0.25-1.5)mm2
  • Димензии: 2.8х0.5mm
  • Halogen Free
  • Минимален работен температурен опсег: -20°C
  • Макс работен температурен опсег: 115°C
  • Макс работен температурен опсег (пик): 130°С
  • Форма: Женски терминал
  • Материјал (тело): Електролитски калаисан месинг
  • Материјал (делумно зајакнат): Поликарбонат
  • Материјал (делумно зајакнат): ETP бакар електролитски калаисан
Тип
Терминал женски
Пречник на проводникот
0.25 - 1.5 mm²
Боја на изолацијата
 црвена
Изолациски материјал
PVC
Димензија A 2,8 mm
Димензија B 0,5 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.