Faston терминал

ST-001
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Кабел папуча - прстенеста

(0.5-1.5)mm2

A=3.2mm / B=5.5mm.

6 ден
(вклучено ДДВ): 0,92 ден
На лагер
w

Faston прстенест терминал.

Терминалот може да се користи за проводници со пречник 0.5mm2 - 1.5mm2.

Тип
Прстенест
Пречник на проводникот
0.5 - 1.5 mm²
Боја на изолацијата
 црвена
Изолациски материјал
PVC
Димензија A 3,2 mm
Димензија B 5,5 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.