Displayport / DVI конектор адаптер

CMP-ADAP572
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Конектор адаптер DisplayPort машко / DVI женско.

550 ден
(вклучено ДДВ): 83,9 ден
На лагер
w

Конектор адаптер DisplayPort машко / DVI-I  женско(24+5p) кој го конвертира DisplayPort сигналот во DVI. Идеален за мобилни и други преносливи уреди поради компактноста и тенкиот изглед. DisplayPort конекторот е помал во споредба со VGА и многу производители почнаа до го употребуваат на нивните уреди.

 

Карактеристики:

  • Конектор А: DisplayPort машко (вeрзија: DP 1.1)
  • Конектор Б: DVI женски (24+5p)
  • "Blister"пакување
Конектори А
Display Port (DP)
машко
Конектори Б
DVI-I
женско
Димензии 90x20x130 mm
Тежина 42 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.