DisplayPort / DVI конектор адаптер

CMP-ADAP572/1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Конектор адаптер DisplayPort машко / DVI женско.

 

 

555 ден
(вклучено ДДВ): 84,66 ден
На лагер
w

Конектор адаптер DisplayPort машко / DVI-I  женско(24+5p) кој го конвертира DisplayPort сигналот во DVI. Идеален за мобилни и други преносливи уреди поради компактноста и тенкиот изглед. DisplayPort конекторот е помал во споредба со VGА и многу производители почнаа до го употребуваат на нивните уреди.

 

Карактеристики:

  • Конектор А: DisplayPort машко (вeрзија: DP 1.1)
  • Конектор Б: DVI женски (24+5p)
  • Максимална резолуција 1080р
  • Со механизам на заклучување
Конектори А
Display Port (DP)
машко
Конектори Б
DVI-I
женско
Димензии 63x41x17 mm
Тежина 42 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.