DisplayPort / DVI кабел

CABLE-572/1.8
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Кабел DisplayPort машко / DVI машко, 1.8m.

840 ден
(вклучено ДДВ): 128,14 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Овој кабел го претвара сигналот од DisplayPort во DVI сигнал и се користи за поврзување на уреди со DisplayPort на монитори со DVI конекција. DisplayPort конекторот е помал од неговиот претходник (VGA) и е поедноставен за употреба кај мобилни и рачни уреди.

 

​​Карактеристики:

  • Конектор А: DisplayPort (DP) машки
  • Конектор Б: DVI-D (24+1pin) машки
  • Резолуција: 1080p
  • Верзија: DP v1.1
  • Должина: 1.8m
Конектори А
Display Port (DP)
машко
Конектори Б
DVI-D
машко
Должина 1,8 m
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.