HDMI / DVI кабел

CLCT-C021/5.0
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CLICKTRONIC

Аудио / Видео кабел HDMI+3.5mm машки / DVI-D+3.5mm машки, 5m.

2.295 ден
(вклучено ДДВ): 350,08 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Овој кабел го прави аудио и видео сигналот совршен. Изработен е од најчисти материјали со голема прецизност и технологија на највисоко ниво. Идеален за пренесување на дигитален видео и аналоген аудио сигнал.


Карактеристики:

  •     Конектор А: HDMI 19-p +3.5mm аудио машки
  •     Конектор Б: DVI-D + 3.5mm аудио машки
  •     Пропусен опсег: 195MHz
  •     Брзина на пренос: 4.95Gb/s
  •     Резолуција: Full HD 1080p, QXGA (2048x1536)
  •     Должина: 5m
Конектори А
HDMI + 3.5mm
машко
Конектори Б
DVI-D + 3.5mm
машко
Верзија на HDMI
v1.3
Должина 5 m
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.