Фибер оптички мрежен кабел

GB-DM-LC/SC-15
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Фибер оптички мрежен кабел LC-SC OM4 Multimode duplex, 15m.

466 ден
(вклучено ДДВ): 71,08 ден
Беспл. Испор.
w

Фибер оптички мрежен кабел LC-SC OM4 Multimode duplex. Дизајниран да се користи во канцеларии, индустрија или компјутерски центри. Кабелот има LC-дуплекс и SC-дуплекс конектори вклучувајќи и капачиња за заштита од прашина. Обвивката на кабелот е без халогени материјали и отпорна на оган. Секој од каблите вклучува тест протокол. 

 

Карактеристики:

 • Максимален пренос на сигнал:
  • 100Mbit/s: OM2/3/4 = 500m
  • 1Gbit/s: OM2 = 500m; OM3/OM4 =1100m
  • 10Gbit/s: OM2 = 82m; OM3 = 300m; OM4 = 550m
 • Конекција 1: LC конектор
 • Конекција 2: SC конектор
 • Должина: 15m
 • Дијаметар LWL јадро: 25um
 • Дијаметар LWL обвивка: 125um
 • Тип: дуплекс
 • Работна температура: (-20+60)°C
 • Материјал на конектор: пластика
 • Слабеење: <0.3dB
 • RoHS компатибилен
Тип
Мulti-Мode
Конектори
LC/SC
Изведба
Duplex
Должина 15 m
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.