“Dock” станица

CMPIN-MOBDOCK4
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INTERGAL

RAID док станица за четири 2.5" хард дискови.

2.327 ден
(вклучено ДДВ): 110,81 ден
На лагер
w

Уред за складирање на меморија кој може да поддржи до четири 2.5 инчни SATA дискови. Може да се мешаат SSD и HDD дискови. На секој диск може да се пристапи независно од страна на системот. Идеален за креирање на резервна копија на податоци или копирање на податоци помеѓу дисковите и централната меморија (главниот хард диск на компјутерот). Овој мал уред поседува eSATA и USB 3.0 интерфејс.

 

Kарактеристики:

  • Надворешна конекција: USB 3.0 или eSATA
  • Внатрешна конекција: SATA
  • Број на слотови за HDD/SSD: 4
  • Најголем капацитет: 1TB врз основа на HDD
  • RAID функција: JBOD
  • Менување на дискови без исклучување или рестарт
  • Вентилатор за ладење:4cm
  • Компатибилност: Windows XP или понов, Mac OS 10 или понов, Linux кернел 2.6 или понов
  • Напојување: Влез: (100-240)V-AC, Излез: 12V-DC,4.16A
Внатрешна конекција
SATA
DOCK
Надворешна конекција
USB
eSATA
USB Конекција
USB3.0
Максимален капацитет на диск 1 TB
Тип на напојување
Адаптер
Напојување (DC) 12 V-DC
DC Струја 4 A
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.