“Dock” станица

GB-MD02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

Док станица за SATA хард дискови.

2.777 ден
(вклучено ДДВ): 132,24 ден
Беспл. Испор.
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Оваа станица ви овозможува да копирате од еден на друг диск и може да се користи како стандардна док-станица за внатрешниот диск да го искористите како надворешен. Уредот има USB 3.0 конекција, која обезбедува брз трансфер на податоци и е целосно “plug-n-play” компатибилна.

 

Карактеристики:

  • Конекција: USB 3.0
  • Компатибилна за 2.5" и 3.5" хард дискови со SATA I/II/III конекција
  • Капацитет на хард диск: 4TB
  • Две лежишта за симултано читање и копирање на дискови
  • Адаптер за напојување: 12V/3A
  • Системски побарувања (PC):Windows XP/VISTA, Windows 7/8/8.1
  • Брзина на пренос на податоци: 5 Gbps
  • LED индикација за статусот на уредот
  • Димензии: (62Х125Х125)mm
Внатрешна конекција
SATA
DOCK
Надворешна конекција
USB
USB Конекција
USB3.0
Максимален капацитет на диск 4 TB
Тип на напојување
USB
DC Струја 3 A
Тежина 206 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.