2xRJ45 женски приклучок за монтирање во дозна на ѕид

ISDN-0111/BU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY

2xRJ45 Cat6 женски приклучок за монтирање во дозна на ѕид, со обвивка.

410 ден
(вклучено ДДВ): 62,54 ден
На лагер
w

2xRJ45 Cat6 женски приклучок за монтирање во дозна на ѕид, со обвивка.

 

Карактеристики:

 • CAT 6 Class Е до 250 MHz
 • Можност за 1 Gbit Ethernet
 • Централна маска со интегрирани заштитни капаци
 • Оклопени RJ45 приклучоци, 8P8C
 • Проѕирен прозор со етикета
 • Комплетна заштита на RJ45 приклучокот и LSA блоковите  преку целосно опкружување со метален капак
 • Прикладен дизајн: компатибилна метална плочка за разни намени

 

Технички податоци:

 • Конекција: оклопена
 • Вид на конекцијата: LSA конектори (без употреба на дополнителен алат)
 • Контакти: вертикално монтирање
 • Влезни конектори, тип RJ45, приклучок (8P8C)
 • Број на влезови: 2
 • Тип на кабел: CAT 6
 • Пренос на сигнал:  макс. пропусен опсег до 250MHz
 • Боја: сина
Тип на конектор
2xRJ45
Женски
Категорија
CAT6
Пинови 8 / 8
Материјал
пластика/метал
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.