10 портен USB3.0 хаб

PT-407070
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ICY BOX

10 портен USB3.0 хаб со алуминиумско куќиште.

4.950 ден
(вклучено ДДВ): 235,71 ден
На лагер
w

На сите ни е познато чувството кога нема слободен USB приклучок. Овој USB хаб додава 10 приклучоци и е исклучително корисен кај домашни или професионални корисници. Металното куќиште е направено од цврст алуминиум и е сигурен избор за долготрајност. USB3.0 има брзина на пренос на податоци до 5Gbit/s и е компатибилно со претходните USB стандарди со што може да се користи со сите уреди кои имаат USB приклучок. Полнењето е во согласност со стандардот за полначи 1.2 кое го прави компатибилен со телефони,таблети и камери.Карактеристики:

  • Алуминиумско куќиште
  • 10x USB 3.0 Type-A конектори вклучувајќи 1x USB порта за полнење, 5V/2.1 A
  • 1x USB 3.0 Type-B приклучок
  • Брзина на пренос до 5 Gbit/s
  • Plug & Play и Hot Swap
USB Конекција
USB3.0
Број на USB порти
10
Тип на напојување
USB / 220V DC
Напојување (DC) 12 V-DC
Тип на конекција
USB
Димензии 45x145x25 mm
Тежина 160 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.