13 портен USB3.0 хаб

PT-407066
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ICY BOX

13 портен USB3.0 хаб со алуминиумско куќиште.

5.545 ден
(вклучено ДДВ): 264,05 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

На сите ни е познато чувството кога нема слободен USB приклучок. Овој USB хаб додава 13 приклучоци и е исклучително корисен кај домашни или професионални корисници. Металното куќиште е направено од цврст алуминиум и е сигурен избор за долготрајност. USB3.0 има брзина на пренос на податоци до 5Gbit/s и е компатибилно со претходните USB стандарди со што може да се користи со сите уреди кои имаат USB приклучок. Полнењето е во согласност со стандардот за полначи 1.2 кое го прави компатибилен со телефони,таблети и камери.


Карактеристики:

  • Алуминиумско куќиште
  • 13x USB 3.0 Type-A конектори вклучувајќи 1x USB порта за полнење, 5V/2.1 A
  • 1x USB 3.0 Type-B приклучок
  • Брзина на пренос до 5 Gbit/s
  • Plug & Play и Hot Swap
USB Конекција
USB3.0
Број на USB порти
13
Тип на напојување
Адаптер
Напојување (DC) 12 V-DC
Тип на конекција
USB
Димензии 195x45x25 mm
Тежина 200 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.