RS232 - RS422 Конвертор

MCV-220
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RS232 во RS422 Конвертор, DB25, RJ11
533 ден
(вклучено ДДВ): 25,38 ден
Б.Исп.одЛагер
w

RS232 во RS422 адаптер кој поддржува максимални растојанија до 120m користејќи два или четири жилен кабел со RJ11 конекција за да се постигне можност за "full duplex" пренос. MCV-220 овозможува само точка до точка линк конекција.

 

Карактеристики:

  • Проширено со 2 RS422 порти
  • Поддржува максимално растојание до 120m
  • Поддржува точка до точка или "Full-Duplex" линк селекција
  • LED индикација за TXD и RXD операции
  • Поддржува топлотна заштита на исклучување
Влезна конекција
DB25
Број на влезови
1
Излезна конекција
RJ11
Број на излези
2
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.