RS232 - RS485 Конвертор

CIR-M54020
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CIRCUTOR
RS232 во RS485 Конвертор, DB9, DIN
23.485 ден
(вклучено ДДВ): 3.582,46 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Circutor М54020 е модул за конверзија на сериски протоколи за комуникација. М54020 се користи за интелигентна конверзија на RS-232 во RS-485 или обратно. Може да се употреби во било која инсталација со различни уреди поврзани преку RS-485 мрежа, а мора да се мониторираат преку RS-232 врска.

 

Карактеристики:

  • RS-485 мрежниот протокол овозможува должина на комуникација до 1200m
  • Брзина на трансфер: (4800- 38400)bps
  • RTC контрола на сигналот (во интелигентен режим)
  • Напојување: 220V-AC
Влезна конекција
DB9
Број на влезови
1
Излезна конекција
DB9
Број на излези
1
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.