RS232 - RS232 Засилувач

PSM-ME-RS232/232
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PHOENIX CONTACT

RS232 - RS232 Засилувач, Редни Клеми, Монтажа на DIN шина

23.966 ден
(вклучено ДДВ): 3.655,83 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Интерфејс конвертор за галванска изолација на RS 232 (V.24) интерфејси ,

4 канали,монтажа на DIN шина.

 

Карактеристики:

  • Брзина на пренос до 1.5Mbps
  • Тенок дизајн 22.5mm
  • Високо квалитетна 3 степена изолација помеѓу сите интерфејси
  • Интегрирани додатоци за монтажа на шина
  • Конекција: редни клеми со штрафење COMBICON
  • Монтажа на DIN шина
  • Отпорен на пречки и спроводливо пренесување на податоци во "bus" системи и поврзување точка-до-точка
  • Галванска 3 степена изолација
  • Интегрирана пренапонска заштита
Влезна конекција
DB9
Број на влезови
1
Излезна конекција
Редни клеми
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.