Уред за непрекинато напојување (UPS)

CMP-UPS1000VAL
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Уред за непрекинато напојување (UPS) 1000VA / 600W.

6.990 ден
(вклучено ДДВ): 1.066,27 ден
На лагер
w

Во случај на прекин на електричната енергија зачувајте ги вашите податоци со помош на овој UPS уред. Уредот за непрекинато напојување ви овозможува дополнително време за да ги зачувате вашите податоци на компјутерот при прекин на електрична енергија, благодарение на интегрираната батерија.

 

Карактеристики:

  • Тип на батерија: 1x12V/7Ah
  • Оперативен систем: Windows® 2000/2003/XP/Vista/2008/7, Linux, Unix, Mac
  • Аларм:

               - Батериски режим: Звук секои 10 секунди

               - Ниско ниво на батеријата: Звук секоја секунда

               - Преоптоварување: Звук секоја пола секунда

               - Грешка: Континуиран звук

Излезна моќност 1.000 VA
Активна излезна моќност 600 W
Работен напон 220 - 240 V-AC
Напонски опсег на реакција 162 - 290 V-AC
Фреквентен опсег
50/60 Hz
Време на реакција 2 - 6 ms
Тип на батерија
1x 12V/7Ah
Време на полнење на батерија 4 - 6 h
Време на работа: ± 10 min
Тежина 5 kg
Ниво на бучава
< 40 dB
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.