Уред за непрекинато напојување

SOC.NPR-1700-RT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
socomec

UPS, 1700 VA, 1350 W, 220 V, 8 x IEC 320

29.161 ден
(вклучено ДДВ): 4.448,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Во случај на прекин на електричната енергија зачувајте ги вашите податоци со помош на овој UPS уред. 

Заштита со високи перформанси за во рак-ормари или кула.

Сигурен и професионален континуитет на напојувањето.

 • Идеално решение за заштита на мали сервери, мрежни уреди и периферни уреди
 • Обезбедува континуитет во работењето на критичните апликации.
 • Наменета за професионални апликации: инвертер -технологија со синусен бран обезбедува целосна компатибилност со секаков вид на напојување и оптоварување.

Прилагодено за ИТ вмрежување.

 • Можност за монтирање како кула или во рак-ормар, лесна инсталација или во режим на кула или во внатрешни стандардни рак-кабинети од 19", во зависност од потребите на корисникот

Едноставен за инсталирање

 • Не е потребна конфигурација при првото стартување
 • Компактен (2U / 89 mm) за инсталација во рак-кабинети
 • Атрактивен дизајн за видлива инсталација во канцеларии
 • UsB порт и HID протокол како стандард за директно поврзување со системите Windows®, без потреба од дополнителен специјализиран софтвер.

Заштита за вашата линија за податоци

 • Интегрирана NTP заштита за LAN / ADSL конекција од ризик од пренапон на линијата на податоци.

Ги задоволува сите практични потреби

 • Можност за за дополнителени модули за батеријата (EBM) за да ги исполните сите барања за времето на исклучување, дури и по инсталацијата
 • Јасен и не-пренатрупан LCD интерфејс, со звучни сигнали кои веднаш го означуваат статусот на работа на UP-уредите, дури и за помалку специјализирани корисници.
 • Поедноставно одржување и „Hot swap“ на батеријата, без затворање на другите апликации.

Лесен за користење и интегрирање

 • Широк спектар на протоколи за комуникација достапни во опциите (вклучувајќи JBU, TCP / IP и snMP) за интеграција во мрежи на LAn или системи за управување со згради (BM).
 • Лесно поврзување со апликациите (во зависност од напојувањето) преку приклучоците 8 или 8 + 1 IEC 320 (IT стандард).
 • Функција за сегментација на оптоварување за давање приоритет на оптоварувања и управување со критични ситуации.
 • EPO (Emergency Power Off) исклучување во итни случаи.
 • Rs232 напредни врски за управување со напојувањето и локално / далечинско исклучување на апликациите.

 

Карактеристики:

 • Излезна моќност: 1700 VA, 1350 W
 • Влезен напон: 230V
 • Толеранција на влезен напон: 161V ±4% (селекција wide mode) до 276V ±4%
 • Влезна фреквенција: 50/60 Hz со автоматски избор
 • Приклучок на мрежата:  IEC320-C14 (10A)
 • Автоматска регулација на напон (AVR)
 • Излезен напон: 230 V ± 5%
 • Излезна фреквенција: 50/60 Hz ± 1%
 • Форма на бран: Синусен бран
 • Заштита:
  • Нормален режим: преоптоварување (110% за 3 минути)
  • Режим на батерија: преоптоварување (110% за 30 сек)
 • Излезно поврзување: 8 (10 A) x IEC 320
 • Тип на батерија: Без одржување на запечатено олово-киселина - очекуван век на траење 3/5 години
 • Време на исклучување: 7 мин при 75% оптоварување
 • Интерфејси: RS232, USB
 • Етернет адаптер: NET VISION (TCP / IP & SNMP) опционална картичка
 • Локален софтвер за комуникација: Local View
 • Заштита на податоци: NTP линиски Супресор: RJ45 10 Base T
 • Димензии Ш x Д x В: 440 x 436 x 87 mm
 • Тежина: 18 кг
Излезна моќност 1.700 VA
Активна излезна моќност 1.350 W
Работен напон 220 - 240 V-AC
Напонски опсег на реакција 161 - 274 V-AC
Фреквентен опсег
50/60 MHz
Време на работа: ± 7 min
Тежина 18 kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.