Skip Navigation Links.

Безоловен калај во шипка

TIN-ST15 1000GR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STANNOL
Код од Произв.: STANNOL 331036

Безоловен калај во шипка, триаголна форма, 1kg, легура ECOLOY TC (Sn99/Cu1).

2.575 ден
(вклучено ДДВ): 392,8 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

TIN-ST15-1000GR - Калај во шипка без присуство на олово, триаголна форма, легура ECOLOY TC (Sn99Cu1), 1kg.

Како дел од STANNOL® ECOLOY TSC легурите, овие шипки се дизајнирани комплетно да ја заменат употребата на оловни легури кај апликациите за производството на печатени плочки во електронската индустрија.

Притоа, употребата на легурата налага и прилагодувања кои треба да се направат на производните процеси, на пр. поставување на температурни профили во опремата за рефлектирање. Карактеристиките на добиените спојни точки при овие процеси ги задржуваат карактеристиките како оловносто лемење, а некои и ги надминуваат.

Употребата на STANNOL® ECOLOY TSC легурите го елиминира проблемот со појава на токсичен, оловен отпад при лемењето.

Состав
Sn: 99% / Cu: 1%
Тежина 1.000 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.