Skip Navigation Links.

Магнетостатска рачка за лемење

WEL.W101
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0056104699N

Магнетостатска рачка за лемење, нагодувањето на температурата се врши со изборот на соодветен врв.

8.540 ден
(вклучено ДДВ): 1.302,71 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller W101 - Магнетостатска рачка за лемење, нагодувањето на температурата се врши со изборот на соодветен врв. Управувањето со температурата (On/Off) е преку магнетостатски прекинувач.

 

Карактеристики:

  • Стандарден врв: CT6E7 (370°C)
  • Опциони врвови за 310, 370 и 425`C
Работен напон на рачката 230 V
Моќност 100 W
Заштитна класа за лемење
I
Компатибилни врвови
PT
LT
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.