Skip Navigation Links.

Станица за одлемување

WEL.WR2000D
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053379699N

Станица за одлемување со два канали во комплет со рачка за одлемување.

105.730 ден
(вклучено ДДВ): 16.128,31 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR2000D - професионална, дигитална 2-канална станица, со вклучена рачка за одлемување DSX80 и вкупна моќност од 300W. Станицата е компатибилна со речиси сите рачки за лемење и топол воздух од Weller, а кои може дополнително да се обезбедат.

 

Карактеристики:

 • Напојување: 230V
 • Дисплеј: LCD
 • Микропроцесорско управување на температурата
 • Точност на поставување на температура: ± 9°C
 • Стабилност на температурата: ± 2°C
 • Постигнување на вакуум: 0,7 bar
 • Капацитет на компресорот за топол воздух:  max. 10 l/min
 • Еквипотенцијалност: преку  3.5mm конектор на задниот панел на станицата

Комплетот содржи:

 • WR2 Управувачка единица, 300W
 • DSX80 Леткум за одлемување 80W/24V со DSX 113HM врв
 • WDH30 Држач за леткум
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.