Skip Navigation Links.

Станица на Топол Воздух

SR-073
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
SOLOMON
Код од Произв.: SR-073
SMD Станица на Топол Воздух, SR-073, 550 W, 450°C, Solomon
12.791 ден
(вклучено ДДВ): 1.951,17 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SR-073 - станица за лемење на топол воздух со можност за нагодување на температурата и протокот на воздухот нив врвот за лемење/одлемување. Системот за автоматско ладење обезбедува сигурна заштита и долг век на траење на грејачот во рачката за лемење. Рачката за лемење е компатибилна со врвови со кружен облик како и врвови за лемење и одлемување на интегрирании кола со QFP и SOC куќишта.

 

Карактеристики:

  • Напојување: 230V-AC
  • Потрошувачка: 550W
  • Температура на топлиот воздух: (100 - 450)`C
  • Проток на воздух: ≤24l/min
  • Стабилност на температурата: ±1 °C
  • Бучава: ≤45dB

 

 

Напојување 230 V-AC
Моќност 550 W
Регулација на температура 100 - 450 °C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.