Рачки

Производи на страна:
Страна 1 од 3
WEL.WXMT/WDH60
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0051317899N
Комплет пинцета за лемење и одлемување Weller WXMT и држач WDH60. Пинцетата е наменета за лемење на SMD компоненти, се одликува со голема моќност за брзо загревање и прецизн...
20.733 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.WXMP/WDH51
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052920499N
Комплет рачка за лемење Weller WXMP и држач WDH51. Моделот WXMP се одликува со "Active tip heating technology", систем каде грејачот наместо во рачката се наоѓа во...
18.610 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.WXP120/WDH10
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052920299N
Комплет рачка за лемење Weller WXP120 и држач WDH10. Моделот WXP120 се одликува со голема моќност за брзо загревање и лемење на големи и мали површини со прецизна контрола н...
16.325 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.WXP200/WDH31
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052920699N
Комплет рачка за лемење Weller WXP200 и држач WDH31. Моделот WXP200 се одликува со голема моќност за брзо загревање и лемење на големи површини со прецизна контрола на темпе...
19.916 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.WXP65/WDH10
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052921299N
Комплет рачка за лемење Weller WXP65 и држач WDH10. Моделот WXP65 се одликува со голема моќност за брзо загревање и лемење со прецизна контрола на температурата.  ...
18.284 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.WP80/WDH10
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052918199N

Комплет 80W рачка за лемење Weller WP80 и држач WDH10.

10.893 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
WEL.DSX80/K
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0051318399N
Комплет од рачка за одлемување и држач за леткум. DSX80 е наменета за хоризонтално ракување слично како со рачките за лемење. Вклучување/исклучување на пумпата се врши преку...
25.222 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.TCP-S
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0053210599N

Магнетостатска рачка за лемење, нагодувањето на температурата се врши со изборот на соодветен врв.

7.428 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
WEL.WH40
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0056810699N

Рачка за лемење за употреба со Weller WHS40 и WHS40D станици за лемење.

 

3.758 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
WEL.WSP80
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052916199N
Рачка за лемење со брзо и прецизно постигнување на температурата на врвот. Релативно моќниот 80W грејач гарантира одлични динамички карактеристики и стабилност на температур...
12.407 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
WEL.WSP150
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052917099N

Рачка за лемење со моќност од 150W, компатибилна со станиците PUD 151, WR 2, WR 3M и  WR 3ME.

19.345 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
WEL.LR21
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052510699N
Weller LR21 рачка за лемење со брзо и прецизно постигнување на температурата на врвот. Релативно моќниот 50W грејач гарантира одлични динамички карактеристики и стабилност н...
10.203 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
WEL.WP80
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: T0052918099N
Рачка за лемење со брзо и прецизно постигнување на температурата на врвот. Релативно моќниот 80W грејач гарантира одлични динамички карактеристики и стабилност на температур...
12.652 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ZD-912/IR
Брзо инфо
(0)

Рачка за лемење, моќност 60W за употреба со ZD-912 станица за лемење.

1.222 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ZD-929B/IR
Брзо инфо
(0)

Рачка за лемење за употреба со ZD-929B станицата за лемење.

890 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
Cvicangli_OpremaZaLemenje_mk.jpg
KatalogMO_2015_2016
SetAlat_OpremaZaLemenje_mk
FLUKE_WELLER_Paket_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SR-SH814_OpremaZaLemenje_mk.jpg
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.