Skip Navigation Links.

Калај за лемење

TIN-ST10 100GR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STANNOL
Код од Произв.: STANNOL 520529
Stannol Калај за лемење, 1mm, 100gr, Sn60/Pb40
315 ден
(вклучено ДДВ): 48,05 ден
Беспл. Испор.
w

STANNOL  520529 e калај за лемење, претставник на серијата HS10, која може да се користи за рачно или машинско лемење во електрониката и електротехниката, аудио и телекомуникациска опрема. Доколку е потребно да се отстранат остатоците од флукс, се препорачува употреба на средство за чистење STANNOL Flux-Ex200B или STANNOL Flux-Ex 500

Карактеристики:

  •  Легура: Sn60 / Pb40
  •  Флукс: HS 10
  •  Содржина на флукс: 2,5%
  •  Дијаметар на жица: 1.00 mm
  •  Тежина: 100 g
  •  Точка на топење: 186°C
Дијаметар 1 mm
Тежина 100 g
Состав
Sn: 60% / Pb: 40%
Флукс 2,5 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.