Skip Navigation Links.

Трифазно броило на електрична енергија со WiFi

CIR-M57020
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CIRCUTOR

Иноватино, трифазно електронско броило на потрошувачка на електрична енергија со WiFi комуникација, со револуционерен компактен дизајн - WiBee.

25.541 ден
(вклучено ДДВ): 3.896,08 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Circutor WiBee (M57020) е трифазно електронско броило наменето за мониторинг на потрошувачката енергија. Поради посебниот дизајн и WiFi комуникацијата,WiBee лесно се поврзува на мерната точка (без приклучни кабли), но и едноставно се поврзува на развојниот софтвер PowerStudio и/или на паметен телефон преку соодветна апликација.


Карактеристики:

  • Специјален дизајн за поврзување на мерната точка: без употреба на кабли, со едноставно натакнување на осигурувачот
  • Директно поврзување на струјните мерни гранки со отворени струјни трансформатори
  • Мерно подрачје за струја до 63А
  • WiFi поврзување (IEEE802.11)
  • Поврзување со Power Studio софтверот за мониторинг на потрошувачка
  • Поврзување со паметен телефон преку бесплатната WiBee APP апликација
  • Преглед на потрошувачката на електрична енергија во реално време, анализа на снимените параметри од меморијата на уредот, поставување на аларми
  • Вграден WEB интерфејс

 

Комплетот содржи:

  • Circutor WiBee M57020  трифазно броило
  • Упатство за употреба
Напонски влезови 3
Струјни влезови 3
Работен напон L-N 85 - 265 V
Точност V 2 %
Меморија за снимање
Да
Комуникација
WiFi
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.