Skip Navigation Links.

Тестер на отпорност на изолација

FLUKE 1507
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Тестер на отпорност на изолација со променлив испитен напон во неколку чекори, функција која го прави овој инструмент вистинско решение за примени каде се бара едноставен инструмент со висока точност и вградена функција за пресметка на параметрите на диелектрикот (DD, DAR).

37.440 ден
(вклучено ДДВ): 5.711,19 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 1507 - тестер на изолациона отпорност со дополнителна мерна сонда која овозможува еднорачно ракување на инструментот.
Променливиот испитен напон во неколку чекори го прави вистинско решение за сите примени каде што се бара едноставен инструмент со вискока точност.

 

Карактеристики:

  • Испитни напони: 50V, 100V, 250V, 500V, 1000V
  • Специјална сонда со далечинско управување за безбедни мерења
  • Автоматско празнење на капацитивен напон заради поголема безбедност на корисникот
  • Автоматско пресметување на индекс на поларизација и однос на диелектрична апсорбција
  • Автоматско исклучување
  • Голем осветлен дисплеј
  • Можност за мерење на: напон, континуитет и отпор 
  • Pass/fail функција


Комплетот содржи: TP165x далечинска сонда, TL224 SureGrip силиконски тест сонди, TP74 lantern tip tест сонди, aлигаторски штипки и упатство за користење.


 

Мерно подрачје 0.01 - 10000 MΩ
Нагодување на испитен напон
да
Максимален испитен напон 1.000 V
Точност на испитен напон 20 %
Точност на мерење 1,5 %
Дијагностички тест (PI, DAR, DD)
да
Напонска категорија
CAT III 1000V
CAT IV 600V
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.