Skip Navigation Links.

Тестер на изолација

METREL MI-3121
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
METREL
Код од Произв.: MI 3121

Инструмент за мерење отпор на изолација до 1000V и испитување на непрекинатост на заштитниот проводник.

29.115 ден
(вклучено ДДВ): 4.441,27 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Metrel MI-3121 - инструмент за мерење изолациска отпорност до 1000V и непрекинатост на заштитниот проводник наменет за вeрификација, одржување и периодично тестирање на електрични инсталации.

 

Карактеристики:

  • Променлив испитен напон од 50-1000V
  • Мерење на напон и фреквенција
  • PASS/FAIL резултати
  • Магнетниот држач за прикачување на метална подлога
  • Вграден полнач на батерии
  • Комплетен мерен прибор со калибрациски сертификат

Комплетот содржи: инструмент, тест кабли и сонди, алигаторски штипки, адаптер за полнење на батериите, батерии и упатство за користење.

Меморија
Да
Мерно подрачје 0 - 30 GΩ
Нагодување на испитен напон
да
Максимален испитен напон 1.000 V
Точност на испитен напон 3 %
Точност на мерење 5 %
Напонска категорија
CAT III 600V
CAT IV 300V
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.