Skip Navigation Links.

Инструмент за мерење на отпор на заземјување

METREL MI-3123
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
METREL
Код од Произв.: METREL MI-3123

Инструмент за мерење на отпор на заземјување, специфичен отпор на почва и мерач на струја со опциона струјна клешта.

38.930 ден
(вклучено ДДВ): 5.938,47 ден
Беспл. Испор.
w

Metrel MI 3123 - мерач на отпорност на заземјување, специфичен отпор на почва и мерач на струја со опциона струјна клешта. Може да се користи во системи каде е потребна CAT IV напонска заштитна категорија.

 

Карактеристики:

 • Стандардно мерење на отпорот на заземјување со колчиња (spikes)
 • Селективен тест на отпорот на заземјување со една струјна клешта
 • Селективен (безконтактен) тест на отпорот на заземјување со две струјни клешти
 • Специфични мерења на отпор на заземјување
 • Мерења на оптоварување со струјни клешти
 • Мерења со голема точност и отпорен на надворешни шумови
 • Можност за нагодување на граничните вредности
 • PASS/FAIL карактеризација
 • Индикаторите со боја зелено/црвено покажуваат визуелен приказ на резултатите (евалуација)
 • Прикладен за тестирање на CATIV инсталации
 • Магнетниот држач овозможува вршење на операции без употреба на раце
 • Вграден полнач на батерии
 • Меморија за складирање на тест резултати и параметри
 • Компатибилен со EuroLink PRO PCSW
 • USB и RS232 порти
 • Робусен и ергономичен дизајн

Комплетот содржи:

 • Инструмент MI-3123
 • Tест каблиx4(4,5m/4,5m/20m/20m)
 • Убодни колчиња, 4 парчиња
 • 6 NiMh полниви батерии и полнач за батерии
 • Упатство за користење на CD, кратко упатство во хартиена форма
 • Сертификат за калибрација
Подржани методи за мерење на заземјување
3 жилна метода
Селективна метода со една струја клешта
Метода со две струјни клешти
Специфичен отпор на почва
Други мерни подрачја
Мерење на струја на истекување
Мерење на струја со струјна клешта
Отпорност 10 KΩ
Проверка на поврзување на убодните к
Да
Поврзување со компјутер
USB+RS232
Меморија
Да
Напонска категорија
CAT IV 50V
Маса 850 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.