Skip Navigation Links.

True RMS AC/DC мини струјна клешта

UNI-T UT210D
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
UNI-T

True RMS 200A AC/DC мини струјна клешта за општа намена, дизајнирана за практична работа при мерења во мал простор.

2.955 ден
(вклучено ДДВ): 450,76 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

UNI-T UT210D - True RMS 200A AC/DC мини струјна клешта за општа намена, дизајнирана за практична работа при мерења во мал простор.

 

Карактеристики:

  • TRMS 200A AC/DC
  • Безконтактен детектор на напон
  • Лесна, со ергономски дизајн
  • Позадинско светло
  • Опција за нулирање на отчитувањата при мерење на DC струја

Комплетот содржи: струјна клешта, мерни сонди, сонда за мерење на температура, торбица за носење и упатство за користење.

Приказ на дисплеј 2.000
Одзив
Eфективна вредност (TrueRMS)
AC Струја 200 A
DC Струја 200 A
AC Напон 600 V
DC Напон 600 V
Точност 2 %
Отпорност 20 MΩ
Фреквенција 60 kHz
Капацитет 20.000 µF
Температурен опсег -40 - 1000 °C
Фактор на исполнетост
Не
MIN/MAX Функција
Не
DataHOLD
Да
Inrush функција
Не
Врска со компјутер
Не
Индикатор за слаба батерија
Да
Максимален дијаметар на проводник 17 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.