Skip Navigation Links.

Двоканален термометар

TECPEL DTM307B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TECPEL

Двоканален термометар за К-тип на сонди.

4.580 ден
(вклучено ДДВ): 698,64 ден
на лагер
w

Tecpel DTM307B - двоканален термометар наменет за приклучување на К-тип на температурна сонда.

 

Карактеристики:

 • Подржан опсег на мерење: (-50+1300)°C
 • Работна температура на инструментот: (0-50)°C
 • Точност (при температура од 18°C до 28°C)
 • (0.3% rgd + 1°C), 50°C до 1000°C
 • (0.5% rgd + 1°C), 1000°C до 1300°C
 • (0.3% rgd + 2°F), 58°C до 2000°F
 • Резолуција  0,1°C  за температури до 200°C односно 1°C за над 300°C
 • Фреквенција на одбирање 2.5 times/per second
 • Мерења на разлика од температури помеѓу 2 точки (Т1, -Т2)
 • DataHOLD функција
 • Влезна заштита: макс. влез 60V DC или 24V rms AC
 • LCD дисплеј: 3-1/2 дигити
 • Единици на дисплејот: C, F, T1, T2, T1-T2
 • Индикатор за празна батерија


Содржина на комплетот: две температурни сонди TPK01, упатство за употреба.
 

Канали 1
Подршка за сонда
K-тип
Logger функција
Не
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.