Skip Navigation Links.

Бесконтактен термометар

MASTECH MS6530
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MASTECH

Бесконтактен термометар MS6530 наменет за општа употреба.

3.070 ден
(вклучено ДДВ): 468,31 ден
На лагер
w

MASTECH MS6530 - дигитален бесконтактен термометар за општа употреба. Ги има основните карактеристики за изведување на мерењата.

 

Карактеристики:

  • Широк температурен опсег: (-20-537)˚C
  • Емисивност: 0.95
  • Оптичка резолуција: 12:1
  • Температурна резолуција: 0.1˚C
  • МАX, MIN, MAX-MIN, средна вредност
  • HOLD и AUTO POWER OFF функции
  • Голем дигитален LCD дисплеј со позадинско осветлување

 

Состав на комплетот: MS6530, торбица, упатство за употреба.

Температурен опсег -20 - 537 °C
Оптичка резолуција
12:1
Емисивност
Фиксна, 0.95
Влез за температурна сонда
Не
Ласериски зрак
Со една точка
Отчитувања
MIN
MAX
DIF
High/Low аларми
Не
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.